W naszej szkole dogoterapię prowadzi wykwalifikowana terapeutka –pani Joanna Falkiewicz z udziałem wspaniałego Juniora- psa rasy Flat-coated . Są to psy inteligentne, bystre i bardzo przywiązane do człowieka. Szybko się uczą, z natury przyjacielskie, w kontaktach z dziećmi są delikatnie i cierpliwe.
Dogoterapia (inaczej Kyneterapia) jest to metoda, która doskonale łączy naukę oraz zabawę, prowadzona przez wykwalifikowanego dogoterapeutę, w której motywatorem jest odpowiednio wyselekcjonowany i wyszkolony pies. Wspomaga rozwój osobowości, edukuje i rehabilituje. Metoda ta wykorzystuje system ćwiczeń i zabaw wspomagający rehabilitację ruchową oraz umysłową dzieci i dorosłych dotkniętych takimi chorobami, jak: autyzm, porażenie mózgowe, niepełnosprawność intelektualna, niedowład kończyn oraz wiele innych. Edukacja z udziałem psa, jest działaniem ukierunkowanym na polepszenie funkcji poznawczych podopiecznego. Skupia się na wspomaganiu dzieci z trudnościami w nauce przekazaniu umiejętności prawidłowej opieki na psem oraz reakcji na agresywne zachowania zwierząt, przeciwdziałaniu przemocy wobec zwierząt, przełamywaniu lęku dzieci przed zwierzętami etc. Poprzez terapię kontaktową, czyli zabawy, przytulanie i głaskanie psa, osoby dotknięte niepełnosprawnością dużo szybciej i dokładniej próbują wykonać ćwiczenia. Rozluźnieni, w bezstresowej zabawie zapominają o swoich problemach.
W dogoterapii efekty nie zawsze przychodzą szybko. Czasem jest to długotrwały proces np. nauka okazywania emocji, doskonalenie sprawności ruchowej, czy też kształtowanie umiejętności koncentracji. Ważne jest, aby dziecko podczas zajęć czuło się ważne, potrzebne i bezpieczne.