^Powrót na górę
 • 1 WITAMY
  NA STRONIE ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W RACIBORZU
 • 2 WITAMY
  NA STRONIE ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W RACIBORZU
 • 3 WITAMY
  NA STRONIE ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W RACIBORZU
 • 4 WITAMY.
  NA STRONIE ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W RACIBORZU
 • 5 WITAMY
  NA STRONIE ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W RACIBORZU
baner

Olimpiady Specjalne

Polityka ochrony danych w ZSS

W naszej szkole lekcje odbywają się też czasem... w nocy

Zajęcia odbyły się 6 grudnia br. po lekcjach, trwały 10 godzin i przebiegały według wcześniej opracowanego planu. Brało w nich udział ośmioro uczniów. Rozwijali oni umiejętności wykorzystywania wiedzy z zakresu biologii, chemii i fizyki w praktyce, podczas przygotowywania i wykonywania różnych eksperymentów.

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu, w ramach projektu - „AS -Szkolna Akademia Sukcesu” wzięli udział w zajęciach edukacyjnych pt: „MIĘDZYPRZEDMIOTOWE EKSPERYMENTY NAUKOWE - DLA KAŻDEGO COŚ CIEKAWEGO.”

Szkolna kuchnia zmieniła się w eksperymentalne laboratorium gdzie uczniowie rozwijali swoją spostrzegawczość, pomysłowość oraz kreatywność. Przypominali sobie i utrwalali wiadomości z zakresu zdrowego odżywiania się, przestrzegania podstawowych zasad higieny i bezpieczeństwa w czasie przygotowywania posiłków. Dowiedzieli się co można pysznego zrobić z jadalnych liści, łodyg i korzeni oraz wypili herbatę z tajemniczego kwiatka. Samodzielnie wykonali ciasto drożdżowe.

Podczas zabawy w archeologa ćwiczyli cierpliwość oraz dokonywanie właściwych wyborów. Kiedy przygotowywali roztwory do wyhodowania kryształów doskonalili umiejętności czytania ze zrozumieniem. Kształtowali umiejętności pracy w grupie oraz skutecznej komunikacji. Uczniowie pracowali bardzo chętnie Zajęcia można zaliczyć do bardzo udanych, ponieważ uczniowie nie mogą doczekać się kolejnych :)

Więcej na facebooku

Nasi uczniowie na obozie narciarskim

Sportowcy Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska - Śląskie w dniach 6- 16 grudnia uczestniczą w obozie zimowym w Istebnej.

Nie mogło wśród nich zabraknąć uczniów Zespołu Szkół Specjalnych,którzy poznają nową dyscyplinę zimową i uczą się techniki jazdy na nartach. Naprawdę pokonują własne trudności...

Więcej zobaczycie na facebooku ZSS

Warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów naszej szkoły

W warsztatach, które odbyły się 10 grudnia, wzięli udział uczniowie klas 1-8 Zespołu Szkół Specjalnych.

Obejmowały one: zajęcia w klasie (rozmowa nt. zdrowia oraz jak o nie dbać, poznanie zasady działania glukometru, sprawdzanie ile cukru jest w napoju gazowanym, oglądanie sprzętu używanego w ratownictwie medycznym, nauka unieruchomienia złamanej ręki, ćwiczenia pozycji bocznej bezpiecznej, nauka postępowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, ćwiczenia restytucji krążeniowo- oddechowe, owijanie folią życia, przypomnienie numerów alarmowych) oraz wyjście na szkolny dziedziniec, gdzie uczniowie mogli dokładnie obejrzeć karetkę, zobaczyć w co jest wyposażona i usłyszeć charakterystyczny sygnał.Prowadzący zajęcia ratownik medyczny Mariusz Cichoń z firmy Life - Ratownictwo Medyczne pokazywał i tłumaczył wszystko w sposób bardzo przystępny. Zajęcia sponsorował Pan Wojciech Stanek.

Więcej zdjęć na naszym facebooku

Nadzwyczajne mikołajki w Zespole Szkół Specjalnych

Dzieci nie mogły się doczekać, ale wreszcie nadszedł. 6 grudnia naszą szkołę odwiedził święty Mikołaj, i to dwa razy. Najpierw do południa podczas zabawy mikołajkowej bawili się uczniowie szkoły, zaś po południu prezenty trafiły do dzieci biorących udział we wczesnym wspomaganiu rozwoju oraz WOKRO.Na ten dzień dzieci czekały przynajmniej od kilku dni, jeśli nie tygodni. Byli i tacy, którzy listy do świętego z życzeniami, co chcieliby dostać w prezencie, zaczęli pisać jeszcze na początku listopada. Wreszcie nadszedł piątek 6 grudnia, czyli Mikołaj. A skoro tak długo kazał na siebie czekać, to i oprawa jego wizyty musiała być nadzwyczajna. I była! Uczniowie poszczególnych klas wraz ze swoimi nauczycielkami i paniami pomagającymi przygotowali piękne występy i zadbali o wystrój sali gimnastycznej, gdzie odbyła się cała impreza. W zamian Mikołaj i jego świta przynieśli ogromny wzór prezentów.